Wij zijn gespecialiseerd in het re-integreren en bemiddelen van werknemers met een indicatie banenafspraak. Mensen met deze indicatie hebben recht op een No Risk-polis via het UWV en worden daarom ook wel vangnetters genoemd.
Onze re-integratieondersteuning richt zich zowel op mensen in een uitkeringssituatie als op werknemers die door ziekte via een 1e spoor- of 2e spoortraject een nieuwe, passende functie of werkplek zoeken.
Bij JobUp fungeren we als verbindende schakel tussen werknemer en werkgever. Daarnaast kennen we de weg naar de gemeente en het UWV, zodat we alles zorgvuldig kunnen regelen. We zorgen voor de juiste begeleiding, hulpmiddelen en financiële regelingen om een succesvolle plaatsing mogelijk te maken.
Wanneer een werknemer met een No Risk polis (opnieuw) langdurig arbeidsongeschikt wordt, moet deze, net als 'gewone' werknemers, weer zo snel als mogelijk aan passende arbeid worden geholpen. Zowel de werkgever en de werknemer hebben de plicht om te kijken naar duurzame oplossingen in het kader van de Wet Verbetering Poortwachter. JobUp helpt beide partijen in deze situatie verder. We kijken binnen de organisatie (1e spoor) of buiten de organisatie (2e spoor) naar passende mogelijkheden.
We nodigen u uit om bij interesse vrijblijvend contact op te nemen. Lees ook onze blog: Re-integratie bij vangnetters
Re-integratie 1e spoor bij vangnetters
Bij langdurig verzuim moet er ook voor mensen met een No Risk polis binnen de eigen organisatie worden gezocht naar passend werk. Dit wordt re-integratie 1e spoor genoemd. Het zoeken naar een passende functie is niet altijd eenvoudig binnen de huidige organisatie, zeker niet voor mensen met een arbeidsbeperking. Het is vaak heel complex voor de zieke persoon in kwestie, maar ook voor collega’s en de leidinggevende. Onze coach kan met u meedenken in oplossingen om de re-integratie te vergemakkelijken door u onafhankelijk advies te geven. De coaching die wij bieden is praktisch, persoonlijk en doeltreffend. Wij kennen alle in's en out's als het gaat om de regelingen rondom de Wajong, WIA of indicatie banenafspraak.
Re-integratie 2e spoor bij vangnetters
Als blijkt dat de werknemer met No Risk polis geen arbeidsmogelijkheden heeft binnen de huidige organisatie en er binnen het eerste ziektejaar geen werkhervatting is gerealiseerd, dan start het tweede spoortraject. Er moet dan buiten de organisatie gezocht worden naar een baan die aansluit op de betreffende beperking(en) en mogelijkheden. Wij helpen uw medewerker in dit tweede spoor bij het vinden van nieuwe passende arbeid. In dit traject wordt de medewerker vanuit onze organisatie ondersteund door een vaste re-integratiebegeleider en HR-consultant.
Bij JobUp geloven we in de kracht van persoonlijk contact. Wij werken zo min mogelijk online, omdat we weten dat échte aandacht en betrokkenheid vaak het verschil maken. Wij ontvangen werknemers op gesprekslocaties in hun directe woonomgeving, zodat begeleiding laagdrempelig en toegankelijk blijft.
Het succesvol herplaatsen van een verzuimende werknemer via een 2e spoortraject is een uitdaging, maar zeker niet onmogelijk. Door oprecht betrokken te zijn en de werknemer de tijd en aandacht te geven die er nodig is wordt de kans op een duurzame en passende herplaatsing enorm vergroot.
Bij ons geen onnodige wachttijden. We schakelen snel en houden de lijnen qua communicatie kort, zodat werkgevers en werknemers snel en adequaat geholpen worden.
We hebben veel ervaring met het ondersteunen van werknemers met een complexe verzuimcasus en/of een hoge begeleidingsbehoefte.
We helpen werknemers bij het vinden van een nieuwe, duurzame en passende werkplek, afgestemd op hun talenten en mogelijkheden. Onze herplaatsingscijfers zijn bovengemiddeld hoog.
Onze arbeidsdeskundigen kijken op dosierniveau mee met de coach en bieden tijdens een 2e spoortraject specialistisch advies en begeleiding, afgestemd op de huidige wet- en regelgeving en de praktijk.
Onze coaches hebben veel kennis en ervaring in het begeleiden van werknemers met diagnoses zoals autisme, niet-aangeboren hersenletsel (NAH) en een licht verstandelijke beperking (LVB).
Onze expertise ligt in de begeleiding van werknemers in praktische beroepen. We begrijpen hun achtergrond als geen ander en bieden ondersteuning die écht aansluit bij hun behoeften.
Als je wederom langdurig ziek wordt heeft dat grote gevolgen voor je leven. Niemand vraagt zelf om de situatie waar je dan in terecht komt. In het verleden heb je al een Wajong of WIA uitkering gekregen en nu ben je met nieuwe gezondheidsklachten uitgevallen of zijn de oude klachten verergert. Je wilt graag wel verder werken, maar het lukt gewoon niet meer. Samen met je werkgever moet je gaan kijken naar duurzame oplossingen. Er zijn twee opties:
Re-integratie 1e spoor
Als je door ziekte niet meer kunt werken, kunnen wij jou en je werkgever adviseren. We kijken samen met jou en je werkgever of er mogelijkheden zijn voor een aangepaste functie in je huidige werkomgeving. Dit is soms een lastig en ingewikkeld proces. Daarom begeleiden wij jou en je werkgever door dit proces en geven wij je onafhankelijk advies.
Re-integratie 2e spoor
Is er geen passende oplossing bij het bedrijf waar je nu werkt? Dan moet je op zoek naar een nieuwe baan. Wij ondersteunen je hierbij. We zoeken samen met jou naar nieuwe mogelijkheden. Het doel is een nieuwe baan te vinden die bij je past.
Ben je langdurig ziek en moeten er stappen gezet worden? Wij komen graag bij jou en je werkgever langs om met elkaar tot een passende oplossing te komen.
Benieuwd naar meer informatie of heb je een vraag? Neem gerust contact met ons op!
Deze website gebruikt cookies. Door gebruik te maken van deze website, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies. Lees meer